Prekių katalogas

Kirpimo mašinėlės

 • Plaukų kirpimo mašinėlė yra specializuotas prietaisas, naudojamas žmogaus galvos plaukams kirpti. Kirpimo mašinėlė veikia tuo pačiu principu kaip žirklės, tačiau visiškai skiriasi nuo pačių žirklių ir plaukų skustuvų. Panašios plaukų kirpimo masineles, tik sunkesnės naudojamos avių kailiui kirpti, tačiau dažnai vadinamos rankininėmis arba mašininėmis žirklėmis.
  Veikimo principas
  Plaukų kirpimo mašinėlę sudaro pora paaštrintų į šukąs panašių peiliukų - ašmenų, glaudžiai susiliečiančių vienas virš kito, ir šono, slystančio į šonus vienas kito atžvilgiu, mechanizmas, kuris gali būti rankinis arba elektrinis, kad peiliukai svyruotų iš vienos pusės į kitą. Profesionalios plaukų kirpimo mašinėlės perkeliamos taip, kad plaukai būtų tarp šukų dantų ir kerpami, kai vienas peiliukas slysta šonu kito atžvilgiu.

  Rankiniu būdu valdomos kirpimo mašineles
  Plaukų kirpimo mašinėlės valdomos pora rankenų, kurios pakaitomis suspaudžiamos ir paleidžiamos. Tokią plaukų mašinėlę naudojo plaukams kirpti legvai ir greitai. Tokie kirpimai išpopuliarėjo tarp berniukų, dažniausiai mokyklose, ir jaunuolių, kariuomenėje ir kalėjimuose.
  Elektrinės plaukų kirpimo mašinėlės kirpykloms
  Elektrinės kirpimo mašinėlės veikia taip pat, kaip rankinės, tačiau varomos elektros varikliu, dėl kurio peiliai svyruoja iš vienos pusės į kitą automatiškai. Daugelyje šalių tokios mašinėlės pamažu išstūmė rankines plaukų kirpimo mašinėles kirpykloms.
  Pirmosios plaukų kirpimo mašinėlės profesionalams buvo išrastos Leo Wahl 1921 m., kuomet L. Wahl užpatentavo savo galutinį išradimo projektą - pirmąją elektrinę kirpimo mašinėlę. Per metus „Wahl Manufacturing“ pagamino ir pardavė tūkstančius kirpimo mašinų visoje Jungtinėse Valstijose.
  Dar vienas populiarus JAV elektrinių plaukų kirpimo mašinėles profesionalams prekės ženklas - profesionalios plaukų kirpimo mašinėlės OSTER (taip pat susikūręs 1921m.) ir toliau sėkmingai dirba versle, labai sėkmingi įsitvirtinę kirpimo mašinų pramonėje, kaip ir daugelis kitų bendrovių.
  Priežiūra
  Profesionali kirpimo mašinėlė turi būti tinkamai prižiūrima. Elektrinius kirpimo peiliukus reikia dažnai tepti specialiu aliejumi. Kiekvienas plaukų kirpimo mašinų gamintojas parduoda savo prekės ženklo plaukų kirpimo priemonių aliejų. Kirpimo mašinėlės profesionalios taip pat galima prižiūrėti naudojant purškiamąjį aerozolį, kuris veikia kaip aušinimo, dezinfekavimo, tepalo, valiklis ir apsaugo nuo rūdžių.
  Dažniausiai plaukų kirpimo aliejus yra paprasčiausias mineralinis aliejus, supakuotas buteliuose su lašintuvo antgaliu.
  Šiuo metu rinkoje yra gausybė prekinių ženklų kirpimo mašinėlių, tad reiktų atidžiai peržiūrėti gamintojų sąrašus pagal poreikius atitinkančius techninius parametrus, todėl rekomenduojama atsižvelgti į plaukų kirpimo mašinėles profesionalams atsiliepimai. Būtina atminti, kad geriausios plaukų kirpimo mašinėlės – ilgaamžės, turinčios galingą variklį, patvarų metalinį korpusą, nerūdijančio plieno ašmenis, tylų veikimo variklį, lengvą ir sklandų ašmenų ilgio reguliavimą, skleidžia mažą vibraciją ir veikia be įjungto maitinimo šaltinio - įkraunamos (belaidės). Nuo šių parametrų kokybės priklauso ir kirpimo mašinėlės kaina.