Prekių katalogas

KAIP TAISYKLINGAI PLAUTI PLAUKUS?

 •  Apsilankius kirpykloje, visada išeiname pakilios nuotaikos. Plaukai purūs, žvilgantys. Pasirodo net plaunant plaukus reikia žinoti kelias gudrybes. Atrodo, kas čia gali būti sudėtingo: keli lašai šampūno, šiek tiek patriname plaukus, nuskalaujame ir viskas! Tačiau pasinaudoję specialistai patarimais, galime ir namų sąlygomis džiaugtis gražiais plaukais. Taigi, atkreipkite dėmesį į kelis dalykus.

  Šampūnas skirtas ne plaukų galiukams, o šaknims, todėl jo nereikia tepti per visa plaukų ilgį. Išmuilinus šampūnu šaknis, o vėliau jį skalaujant, plaukų galiukai ir taip išsiplauna, bet neišsausėja. Šampūno jokiu būdu netepkite ant sausų plaukų. Jie turi būti sudrėkinti ir tik tada uždedama šampūno. Plaukų švara nepriklauso nuo to, kiek šampūno naudosite, tai nereiškia, kad “kuo daugiau, tuo geriau”. Užpylus šampūno ant delno, paskirstykite jį po visą delną ir sukamaisiais judesiais įtrinkite į plaukus ir galvos odą. Plaukite galvą sukamaisiais judesiais, švelniai masažuodamos galvą. Lengvas galvos masažas pagerins kraujotaką, todėl plaukai pasisavins daugiau jiems būtinų medžiagų ir bus sveikesni.

   

  Nenaudokite karšto vandens. Plaukų plovimui geriausiai tinka šiltas, tačiau jokiu būdu ne karštas vanduo. O nuskalauti šampūną geriausia kuo vėsesniu vandeniu. Taip plaukai labiau žvilgės. Labai svarbu kruopščiai išskalauti šampūno likučius iš galvos, kitaip gali atsirasti pleiskanų, o oda tapti sausa. Stilistai pataria plaukus skalauti dvigubai ilgiau, nei plaunate šampūnu.

   

  Jei šampūno reikia tik šaknims, tuomet plaukų kondicionieriui, balzamui, kaukei galioja priešinga taisyklė. Jei šias priemones tepsite nuo pat šaknų, plaukai atrodys tarsi susiriebalavę. Šaknys ir taip pakankamai pamaitinamos, todėl papildomos pagalbos joms nereikia.


  Ar esate girdėję apie “atvirkščią” plovimą? Pirmiausiai plaukus šiek tiek sudrėkinkite, tuomet patepkite kondicionieriumi, o tik tada plaukite šampūnu. Pasirodo, toks plovimo būdas itin tinka ploniems ir linkusiems riebaluotis plaukams: kondicionierių naudojant pirmiau nei šampūną, plaukai būna pamaitinti, tačiau išplovus jo likučius šampūnu, nuo kondicionieriaus apsunkę plaukai netempiami žemyn, priešinai - jie atrodo puresni, vešlesni ir ilgiau išlieka nesusiriebalavę. Pabandykite, gal būtent toks būdas tiks Jūsų plaukams!