Prekių katalogas

KĄ DARYTI, KAD PLAUKAI ŽVILGĖTŲ? PATEIKIAME 5 PAPRASTAS TAISYKLES

 •   1 taisyklė: taisyklinga mityba.

  Ko gero nustebsite sužinoję, jog dauguma mūsų vartojamų produktų turi įtakos plaukų tvirtumui ir sveikai išvaizdai. Patariama valgyti daugiau žuvies, kruopų, grūdinių kultūrų, kad plaukai natūraliai blizgėtų. Elastingumą ir tvirtumą suteikia pieno produktai, kepenėlės, kiaušiniai, uogos. Siekiant kovoti su plaukų slinkimu, patariama valgyti daugiau žalumynų, paprikų ir vartoti augalinį aliejų. Žinoma, reikia nepamiršti pagrindinių taisyklių – įvairios dietos, fizinis ir psichologinis nuovargis sekina visą organizmą, o tada kenčia ir plaukai.

   

  2 taisyklė: kruopštus plaukų trinkimas.

  Nėra vieno atsakymo į klausimą kaip dažnai reikia plauti plaukus. Kiekvienas tai nustato pagal savo plauko polinkį riebaluotis. Tačiau reikia nepamiršti, jog plaukų plovimas nėra greitas procesas. Būtina kruopščiai juos sudrėkinti, švelniai įtrinti šampūnu, išskalauti, tada ištepti kauke ir palikus bent 10-15 min. vėl skalauti. Negalima plaukų plauti karštu vandeniu, gręžti arba tik išplautų susukti į kuodelį, kad jie nepatirtų šoko.

   

  3 taisyklė: skalavimas nuovirais.

  Augalinės kilmės nuovirai labai tinka plaukų skalavimui. Jei turite galimybę ir norą atgaivinti plauką, patariama bent vieną kartą per savaitę skalauti žolelių nuoviru. Beržų lapų nuoviras sumažina plauko polinkį riebaluotis; vaistinės medetkos suteikia plaukui elastingumą; varnalėšų šaknų nuoviras naudojamas pleiskanojančiai galvos odai gydyti; didžioji dilgėlė tinka norint išnaikinti pleiskanas ir suteikti plaukams elastingumo.

   

  4 taisyklė: saikingas džiovinimas.

  Šaltuoju metų laiku negalima eiti į lauką drėgnais plaukais. Drėgnus plaukus nugairina vėjas, išsausina ir jie pradeda lūžinėti. Tačiau cheminis džiovinimas taip pat kenkia plaukams. Todėl norint išsaugoti sveiką blizgesį, patariama leisti plaukams natūraliai išdžiūti. Jeigu nuolat skubate, tuomet bent vieną kartą per savaitę leiskite jiems „pailsėti nuo karšto oro srauto“.

   

  5 taisyklė: atsargus šukavimas.

  Plaukams reikia rinktis tinkamas šukas. Jos turi būti ne per tankios ir ne per retos. Tokios, kurios "neįsivelia“ į plaukus. Šukuoti reikia labai lėtai, net jei skubate. Geriau perbraukite plaukus šepečiu mažiau kartų, tačiau lėtai. Susidariusius kaltūnus nepeškite, o „išpinkite“ arba atsargiai iššukuokite.