Prekių katalogas

VEIDO ODOS PRIEŽIŪRA ŽIEMĄ

 Drėgna oda
Jei ketinate eiti iš namų, veidą plaukite likus valandai iki išėjimo. Nusausinkite jį, bet ne braukite rankšluosčiu, kad nesudirgintumėte odos. Nusiplovus veidą, ypač šiltu vandeniu, atsiveria poros, todėl išėjus į lauką galimas veido odos nušalimas.

 

Veido šveitikliai
Jei oras lauke išties labai žvarbus ir juntama minusinė temperatūra – venkite odos šveitimo procedūrų. Jos tinkamos tada, kai ketinate ilgiau pabūti namuose ir leisti odai atsigauti. Po veido valymo ir specialaus šveitimo oda tampa šiek tiek sudirgusi, todėl šaltas odas jei ypač pavojingas.

 

Kremo pasirinkimas
Apsauginį kremą reikia tepti likus mažiausiai valandai prieš išeinant į lauką, kitaip esantis jame vanduo nesuspės įsigerti ir užšals šaltyje, pavirtęs ant veido plonyte ledo plėvele. Jei orai žvarbūs vakare naudokite drėkinamąjį kremą, o dieną – riebų vitamininį kremą. Taip pat nepamirškite specialių kremų, kurie skirti tepti veidą, kai oro temperatūra pasiekia -10 ar -15 laipsnių. Žiemą jokiu būdu negalima naudoti vasarai skirtų odos priežiūros priemonių. Jų paskirtis visiškai kita t.y. jos kaupia drėgmę ant odos paviršiaus.

 

Vazelinas
Net jei išeidamos iš namų pasidažėte lūpas mėgstamais lūpų dažais – turėkite kišenėlėje vazeliną. Nevenkite juo patepti lūpas, net jei jos padengtos spalva. Jei grįžus namo pajutote, kad vėjas stipriai nugairino lūpas – patepkite jas augalinės kilmės aliejumi ir šiek tiek palaikykite. Priemonė suminkštins odą ir padės atgauti drėgmės pusiausvyrą.