Prekių katalogas

RENKAMĖS RANKŠLUOSTĮ

RENKAMĖS RANKŠLUOSTĮ

 Sudėtis
Renkantis rankšluostį atkreipkite dėmesį į sudėtį, tai yra viena svarbiausių charakteristikų. Sudėtis būna nurodyta ant etiketės. Ne visi minkšti ir švelnūs rankšluosčiai yra iš natūralaus pluošto, todėl prastai sugeria drėgmę ir gali sukelti alergines reakcijas. Geriausia rinktis rankšluostį iš medvilnės ar bambuko pluošto. Taip pat atkreipkite dėmesį į kilmės šalį. Kokybiškiausia medvilnė auginama Turkijoje, Egipte, Pakistane. Medvilninius rankšluosčius rekomenduojama naudoti žmonėms, kurie turi odos problemų bei vaikams.

 

Storis
Rankšluosčio storis žymimas gramais kvadratiniame metre ir nurodomas ant etiketės. Optimaliausias storis yra 400-600 g/m2. Plonesni (mažesnio storio) rankšluosčiai greičiau susidėvi, sugeria mažiau drėgmės.

 

Kilpų dydis
Dauguma mano, jog kilpų aukštis yra nereikšmingas rodiklis renkantis rankšluostį, tačiau labai klysta. Ilgakilpiai (8 mm) rankšluosčiai atrodo labai gražiai, tačiau po pirmo skalbimo praranda savo išvaizdą ir audinys susivelia. Optimaliausias pasirinkimas – rankšluostis su 5 mm kilpomis.

 

Priežiūra
Naują rankšluostį prieš naudojimą būtina išskalbti 40 laipsnių temperatūroje naudojant miltelius, tačiau nepilant minkštiklio. Ypač ryškius gaminius reikėtų skalbti atskirai, kad jie nenudažytų baltų audinių.