Prekių katalogas

KAIP RŪPINTIS VEIDO ODA ŽIEMĄ?

KAIP RŪPINTIS VEIDO ODA ŽIEMĄ?

Atšalus orams, mes rengiamės šilčiau, geriame daugiau šiltų gėrimų, net mūsų mitybos racionas pasikeičia – norisi sotesnio, kartais net riebesnio maisto. Tad nenuostabu, kad keičiantis orams, mūsų oda reikalauja kitokio dėmesio. O žiemą tas dėmesys turėtų būti išskirtinis.

Svarbiausia taisyklė - drėkinti ir maitinti. Vis dar gana dažnai klaidingai manoma, kad žiemą veido odos drėkinti nereikia. Tačiau drėkinti odą reikia nuolat, o žiemą ypač. Šaltis, sniegas, drėgmė, vėjas gali sukelti odos apsauginės hidrolipidinės plėvelės pažeidimą ir pH pokyčius, todėl oda blogiau apsaugoma, epidermio ląstelės nesugeba savyje išlaikyti drėgmės, praranda lipidus. O kur dar šildomas sausas patalpų oras. Oda nuolat patiria stresą – lauke šalta ir drėgna, o patalpose – šilta ir sausa. Nenuostabu, kad įvyksta dehidratacija, kurios pasekmės - odos sausumas, šerpetojimas. Ir nepriklausomai nuo odos tipo – mišri ir riebi oda taip pat kenčia nuo išsausėjimo.

Žiemą būtina naudoti du kremus – drėkinantį bei maitinantį. Jei oda jautri ir sausa, maitinamąjį kremą atšalus orams tepkite ir ryte, ir vakare. Vakare prieš maitinamąjį kremą reiktų odą palepinti ir drėkinamuoju serumu. Jei oda riebi, priežiūra kiek paprastesnė. Dienai pakanka tik drėkinamojo kremo, o vakare veido odos priežiūrą papildyti maitinamuoju serumu.

Svarbu nepamiršri dar vienos itin svarbios taisyklės: bet kurį kremą tepti ant odos būtina likus 30-40 minučių iki išėjimo į lauką. Žiemą itin rekomenduojama naudoti toninį kremą, kuris papildomai apsaugos nuo šalčio ir nešvarumų.