Prekių katalogas

KAIP RŪPINTIS ODA IŠ VIDAUS?

KAIP RŪPINTIS ODA IŠ VIDAUS?

 Ne paslaptis, kad mūsų mityba tiesiogiai atsispindi mūsų veide. Dažniausiai odą lepiname procedūromis, kremais, tonikais ir kitomis priemonėmis, tačiau pamirštame, kad ją reikia maitinti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Tad kokie vitaminai būtini odai?

 

Pagrindinė taisyklė, norint turėti sveiką ir gražią odą – per parą būtina išgerti pakankamai vandens (skaitykite praėjusios savaitės patarimą). Kai odai trūksta vandens, ji tampa išsausėjusi, papilkėjusi, suglebusi. Taip pat dėl nevisavertės mitybos ir vitaminų trūkumo oda papilkėja, šerpėja, kyla spuogai, ji nebesugeba apsiginti nuo aplinkos poveikių.

Vitaminas A
Skatina odos ląstelių regeneraciją, atitolina senėjimo procesus, raukšlių atsiradimą, minkština odą, yra stiprus antioksidantas. Kai trūksta vitamino A, oda pleiskanoja, gali atsirasti spuogų.
Vitaminas E
Veikia kaip antioksidantas, lėtina senėjimo procesus, sulaiko vandenį gilesniuose odos sluoksniuose, padeda odai greičiau regeneruoti, todėl yra dažnai dedamas į apsauginius kremus nuo saulės.
Vitaminas C
Taip pat antioksidantas, reikalingas kolagenui gaminti organizme. Kolagenas yra pagrindinis struktūrinis odos proteinas. Vitaminas C taip pat padeda pašalinti laisvuosius radikalus, kurie skatina priešlaikinį odos senėjimą.

Vitaminas H (biotinas)
Dalyvauja odos, plaukų, nagų medžiagų apykaitoje, padeda gamintis keratinui, kuris suteikia odai, plaukams ir nagams tvirtumo.
B grupės vitaminai
Ramina odą, greitina gijimą, skatina odos medžiagų apykaitą, aprūpina odos ląsteles maisto medžiagomis. Patartina naudoti, kai kamuoja spuogai.
Q10 kofermentas
Į vitaminą panaši riebaluose tirpi medžiaga. Nuo jo priklauso daugelis ląstelių funkcijų. Q10 kofermentas dalyvauja ląstelės energijos gamyboje, saugo nuo laisvųjų radikalų. Sumažėjus Q10 kofermentui, oda glemba, greičiau atsiranda raukšlių.