Prekių katalogas

KAIP PRIŽIŪRĖTI LŪPAS?

KAIP PRIŽIŪRĖTI LŪPAS?

 Lūpų oda itin jautri ir plona, ją veikia šaltis, saulė, permainingas oras. Įvairūs išorės dirgikliai gali daryti neigiamą įtaką ne tik lūpų būklei, bet ir spalvai. Tačiau tinkama priežiūra ir maži kasdieniai įpročiai padės ne tik apsaugoti lūpas nuo nepageidaujamo aplinkos poveikio, bet ir suteiks joms sveiką išvaizdą.

Didžiausias lūpų priešas – nuolatinis jų laižymas ir kramtymas. Seilėse esantys virškinimo fermentai pažeidžia apsauginį lūpų odos sluoksnį, todėl jos greičiau išsausėja, praranda drėgmę. Lauke šaltuoju sezonu nelaižykite lūpų, kad ir kokios sausos jos būtų. Visuomet su savimi turėkite lūpų balzamą, o jį rinkitės atsakingai. Žiūrėkite, kad sudėtyje būtų bičių vaško, taukmedžių sviesto, vitamino E, migdolų ar kokosų aliejų. Taip pat epamirškite gerti pakankamai vandens - jis padeda palaikyti elastingą, sveiką veido ir lūpų odą.

Lūpų srityje nėra melanino, saugančio odą nuo žalingo saulės spindulių poveikio. Todėl jas būtina tepti specialiomis apsauginėmis priemonėmis nuo saulės. Lūpų balzamus, dažus ar blizgius rinkitės tik su apsauginiu filtru, ne mažesniu nei 15.

Kiekvieną vakarą kruopčiai nuvalykite lūpas net jei nenaudojate lūpdažių ar lūpų blizgio. Valiklius rinkitės be alkoholio, kvapiųjų medžiagų, parabenų.

Palepinkite lūpas masažu. Švelnus lūpų masažas gerina kraujotaką, minkština odą ir suteikia sveikai rausvą atspalvį. Patariama kasdien bent kelias minutes švariais pirštų galiukais ar vatos gabalėliu masažuoti lūpas. Kartą per savaitė galite naudoti specialius šveitiklius. Veido šveitiklis lūpoms netinka, nes jų oda daug plonesnė.