DEPILIACIJOS BŪDAI
-
Kiekviena moteris nepageidaujamiems plaukeliams nuo įvairių kūno vietų šalinti renkasi skirtingus būdus. Pateikiame keleto iš jų privalumus ir trūkumus:
* Skutimas. Skutimosi peiliukai - bene pigiausias ir paprasčiausias būdas, leidžiantis pašalinti nepageidaujamus plaukelius. Tiesa, tai ir trumpiausią poveikį duodantis būdas. Skutimosi metu plaukas tėra trumpai nupjaunamas, nepašalinama jo šaknis, nepaliečiamas plauko folikulas. Būtent todėl plaukeliai pradeda ataugti po keletos dienų ar net po kelių valandų. Pasirinkusios skutimą patariama pasirūpinti, kad skutant plaukelius oda būtų šlapia, o geriausia, sudrėkinta specialiomis priemonėmis. Plaukelius reikėtų skusti pagal jų augimo kryptį, stengtis nedaryti pakartotinių judesių toje pačioje vietoje. Reikėtų itin atsargiai elgtis su jautriomis kūno vietomis, pavyzdžiui bikini zona, mat šioje vietoje plaukeliai yra linkę įaugti į odą, todėl gali sukelti nemalonius pojūčius, o kartais net infekciją.
* Depiliaciniai kremai. Tai kremai ar losjonai, kurių cheminė sudėtis naikina į plauko sandarą įeinančius proteinus, todėl plaukai kartu su kremu lengvai pašalinami nuo odos. Depiliaciniai kremai nepalieka aštrių plaukų galiukų, kaip skutimosi peliukai, todėl efektas trunka kiek ilgiau. Procedūras gali tekti kartoti kas savaitę ar dažniau. Vis dėlto, stipraus poveikio depiliaciniai kremai gali sudirginti odą, todėl juos būtina išbandyti ant nedidelio odos ploto. Depiliuojant būtina laikytis visų instrukcijų, kremo ant odos nelaikyti per ilgai. Depiliaciniai kremai naudingi ir tuo, jog juos galima naudoti naikinant veido ar rankų plaukelius.
* Pešiojimas pincetu. Pešant plauką pincetu jis pašalinamas su šaknimi, tačiau jo folikulas lieka sveikas. Dėl to išpeštas plaukelis vis tiek atauga. Tiesa, kiek minkštesnis ir plonesnis nei iki tol. Pešiojimas pincetu labiausiai tinka zonoms, kur plaukelių nedaug - smakrui, panosei ar antakių zonai.
* Epiliatorius. Tai lyg pešiojimas keliais pincetais. Elektriniame prietaise išdėstyti gnybtukai vienu metu gali išrauti didelius kiekius plaukelių, todėl depiliacija epiliatoriumi leidžia naikinti plaukelius didesnėse zonose, pavyzdžiui nuo kojų. Tiesa, vienas didžiausių epiliatoriaus minusų - skausmas. Raunant plaukelius didesniais kiekiais skauda tikrai smarkiai, be to dirginama oda. Būtent todėl daugelis moterų šio būdo atsisako. Po depiliacijos epiliatoriumi odai reikia laiko nusiraminti, reikia vengti saulės, erzinančių kosmetinių priemonių. Dėl sukeliamo skausmo sunku šalinti plaukelius nuo jautresnių vietų - pažastų, bikini zonos ir pan.
* Šalinimas vašku. Šis plaukelių šalinimo būdas kiek panašus į šalinimą epiliatoriumi - vienu kartu išraunami dideli kiekiai plaukelių. Yra įvairių šalinimo vašku būdų - ant odos tepamas šiltas vaškas, klijuojamos vaško juostelės ir pan. Šalinimas vašku taip pat skausmingas, tačiau skausmas trunka trumpiau, mat sustingęs vaškas yra nuplėšiamas greitai. Po procedūros reikia saugotis infekcijų. Po plaukų šalinimo vašku lygia oda galėsite mėgautis net 3-4 savaites.
* Esant įvairiems plaukuotumo atvejams plaukai, siekiant ilgalaikio efekto, taip pat gali būti šalinami lazeriu, elektrolizės pagalba bei kitais būdais.