Prekių katalogas

ALIEJAI IR JŲ NAUDA (II DALIS)

ALIEJAI IR JŲ NAUDA (II DALIS)

 Tęsiame itin naudingą temą apie aliejus. Jų yra visokiausių rūšių. Svarbu atsirinkti kokybiškus ir pagal individualius poreikius.

Alyvuogių aliejus nepamainomas ne tik kulinarijoje, bet ir kosmetikoje. Alyvuogių aliejus yra turtingas vitaminais A, D, K ir E. Mokslininkai teigia, kad alyvuogių aliejus mažina riziką susirgti širdies ligomis bei reguliuoja kraujospūdį. Alyvuogės turi didelį kiekį riebalų rūgščių, iš kurių net 75 proc. yra gerosios mononesočiosios riebalų rūgštys. Šios riebalų rūgštys teikia stabilumo organizmo ląstelių membranai. Kartu su vitaminu E, jos saugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų, taip padeda odai ilgiau išlikti jaunai. Alyvuogių aliejus – švelniai sušildo ir suaktyvina kraujotaką.

 

Simondsijų arba jojoba aliejus spaudžiamas iš simondsijų krūmų sėklų, kurie auga Šiaurės Amerikos dykumose. Šis aliejus pasižymi maistinių medžiagų gausa, įskaitant amino rūgštis, vitaminą E, B grupės vitaminus, mineralus: varį, cinką, seleną, jodą ir chromą. Simondsijų aliejus yra plačiai naudojamas kaip grožio priemonė. Šis aliejus puikiai tinka odos ir plaukų priežiūrai. Jis labai švelnus, nesukelia alerginių reakcijų, todėl tinka ir jautriai odai.


Linų sėmenų aliejus labai vertinamas dėl sudėtyje itin gausaus naudingųjų biologiškai veikliųjų medžiagų kiekio. Aliejuje gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių Omega-3 ir Omega-6. Manoma, kad jis gali pagelbėti gydant nuospaudas, padeda stiprinti plaukus, tinka besišakojantiems galiukams, dažytiems plaukams. Sėmenų aliejus tinka natūraliam nagų grožiui puoselėti, juos maitina, drėkina, apsaugo nuo skeldėjimo, padeda prižiūrėti aplink nagus esančią odelę.

 

Vynuogių kauliukų aliejus yra lengvos tekstūros, greitai susigeria, plačiai naudojamas kosmetikoje, teigiamai veikia žvarbaus vėjo nugairintą, saulės nusvilintą odą,veiksmingai padeda švelninti ir lyginti kaklo bei paakių odą. Labai tinkamas veido ir kūno masažui, taip pat akių makiažui valyti. Šis aliejus puikiai reguliuoja odos drėgmės balansą, gali būti naudojamas kaip bazinis aliejus masažui, tinkamas maišyti su kitais, sunkesniais aliejais. Populiarus kaip anticeliulitinių masažų mišinių dalis.