Prekių katalogas

7 PRIEŽASTYS KODĖL REIKIA GERTI DAUG VANDENS?

7 PRIEŽASTYS KODĖL REIKIA GERTI DAUG VANDENS?

Dietologai, kosmetologai, gydytojai teigia, kad reikia gerti daug vandens. Sveikos mitybos specialistai teigia, kad daugiau nei trys ketvirtadaliai žmonių pasaulyje dehidratuoja. Mokslininkai mano, kad senėjimo procesas yra tiesiogiai susijęs su skysčių trūkumu ląstelėse. Nepaisant to, žmonės nėra motyvuoti gerti vandenį kasdien, nors nuo to priklauso sveikata ir jaunystė. Mes pateiksime septynias priežastis kodėl visgi verta gerti pakankamai vandens.


1. Maisto medžiagas į ląsteles nugabena vanduo, todėl norint, kad organizmas būtų sėkmingai aprūpintas maistinėmis medžiagomis, organizmui reikia gauti pakankamą tirpiklio kiekį, t.y. vandens.

2. Mūsų kraujo 80 proc. sudaro vanduo, kuris yra būtinas naujoms kraujo ląstelėms susidaryti. 50 proc. mūsų kaulų sudaro vanduo, ir vanduo yra būtinas kaulo audinio atsinaujinimui.
3. Pakankamai geriant vandens mažėja skausmas, nes gerėja limfinės sistemos būklė. Limfinė sistema - tai mazgų, takų ir talpyklų tinklas, kuris iš kūno audinių šalina kenksmingas medžiagas, jai nuolatos reikia vandens. Vanduo ištirpina ir šalina toksinus bei gyvybinės veiklos atliekas iš organizmo.
4. Vanduo dalyvauja sutepant sąnarius ir mažina jų skausmą, apsaugo nuo ankstyvo susidėvėjimo.
5. Vanduo gerina medžiagų apykaitą.
6. Vanduo palaiko organizmo temperatūros pusiausvyrą.
7. Vanduo sudaro reikiamas sąlygas sklisti nerviniams impulsams, t.y. funkcionuoti nervų sistemai.


Apskaičiuoti, kiek vandens reikia organizmui, labai paprasta. Jei paros norma - 30 ml/1 kg kūno svorio, tai visiems žinoma taisyklė - 2 litrai per dieną - gali būti taikoma tik vidutinio svorio žmonėms (sveriantiems apie 70 kg). Jei sveriate daugiau – rekomenduojame išgerti daugiau vandens, jei mžiau – atitinkamai ir mažiau vandens.

Tačiau tai priklauso ir nuo kitų dalykų: pavyzdžiui, kuo daugiau šviežių daržovių valgome, tuo mažiau skysčių reikia gerti. Jei aktyviai sportuojate, karščiuojate, nuolat esate šiltoje patalpoje, vandens reikia gerti daugiau nei įprastai.