Prijuostės, peniuarai kirpėjams ir kitos prekės kyrpykloms

 • Vienas iš būtiniausių vienkartinių priemonių kirpyklos salone – peniurai. Peniuarų rūšių, dydžių ir spalvų asortimentas – labai platus. Šiuo metu be peniuarų neįsivaizduojame nei vieno vizito pas meistrą, o meistras neįsivaizduoja nei vienos darbo dienos be šios būtinos apsaugos priemonės salone.
  Kas yra peniuaras?
  Peniuarą apibūdinti galime, kaip specialų kūno apdangalą, skirtą apsaugoti asmenį ir jo dėvimus rūbus nuo nereikalingo išsitepimo ar skysčių. Peniuarai būna tiek ilgi (ilgiau kelio), tiek labai trumpi, vos uždengiantys pečius. Žodis „peniuaras“ vartojamas jau nuo XIX a., kadangi jis dažniausiai naudojamas ir moters rūbui įvardinti.
  Peniuarai kirpykloms skirtingi, tačiau turi porą juos vienijančių elementų – neperšlampamą medžiagą, iš kurios gaminami praktiškai visi peniuarai ir plataus susiuvimo dizainą, kuris yra universalus, tinka bet kokio ūgio ir matmenų asmeniui.
  Kiekvienas kirpyklos peniuaras būtinai turi turėti specialų, gerai priglundantį susegimą kaklo srityje. Toks susegimas garantuoja, kad kerpant plaukus, jie neprikibs prie kliento rūbo ir nepateks už dėvimo rūbo. Dažniausiai kirpyklos peniuarai turi specialų segtuką arba raištelius.
  Peniuarų atspalvių yra įvairių, tačiau kirpėjų mėgstamiausia spalva išlieka – juoda. Kaip teigia patys specialistai, jie renkasi juodos spalvos peniuarus, kadangi ant šių nesimato plaukų dažų likučių, dėmės lengviau pašalinamos ir mažiau matomos. Šviesaus atspalvio peniuarą sudėtingą skalbti ir valyti, ant jo dažniausiai lieka dažų ir kitų kosmetinių produktų dėmės, tokiu atveju labiau tinkami vienkartiniai peniuarai, kurių negaila sutepti plaukų dažais, kadangi jie naudojami tik vienam klientui ir vieną kartą.
  Daugelis painioja peniuarą su prijuoste. Tiek peniuaras, tiek prijuostę naudojami kirpyklos salone, tačiau esminis skirtumas tas, kad peniuaras skirtas klientui, o prijuoste dėvi kirpėjas. Tiek prijuostės, tiek peniuaro funkcija – ta pati, skirta apsaugoti asmenį nuo skysčių, išsitepimo. Kirpėjų prijuostės pasižymi tomis pačiomis savybėmis, tai: neperšlampamos, susegamos arba surišamos, dažniausiai yra tamsaus atspalvio. Prijuostė papildomai turi keletą kišenių, kurios reikalingos kirpyklos aksesuarams ir įrankiams. Prijuostės gali būti įvairaus ilgio, taip pat rinkoje populiarios ir vienkartinės prijuostės, kurios gaminamos iš polietileno.