Prekių katalogas

Plaukų aliejai, serumai

 • Kas yra plaukų aliejus?

  Plaukų aliejai, kaip ir kosmetiniai, odos priežiūros aliejai, pasižymi tomis pačiomis savybėmis, tik veido ir plaukų kosmetikoje skiriasi papildomų ingredientų sudėtis. Šiuo metu rinkoje populiarumą įgauna ypač tyros koncentracijos gryni aliejai plaukams, todėl šie gali būti naudojami kūno, veido ir plaukų priežiūrai.
  Plaukų aliejus skirtas maitinti plaukus naudingais vitaminais, juos drėkinti, suteikti minkštumo šiurkštiems plaukams ir išsišakojusiems galiukams, suteikti plaukams šilko švelnumą ir sveiką blizgesį, taip pat gydo ir atstato pažeistus plaukus.

  Koks aliejus plaukams geriausias?

  Kaip ir plaukų kaukė, taip ir plaukų aliejus turi vieną ar kelis bazinius sudėtyje esančius aliejus. Kosmetikos pramonė dažniausiai naudoja augalinius arba iš įvairių riešutų ir sėklų išspaustus aliejus: argano aliejus plaukams, alyvuogių, taukmedžio, avokadų, gėlių žiedų aliejus ar kokosu aliejus plaukams.

  Argano aliejus plaukams - Maroke vadinamas skystu auksu tinkamas labai sausiems, šiurkštiems plaukams. Jame gausu riebalų rūgščių ir vitamino E.

  Makadamijos aliejus – labiausiai tinka sausiems ir pažeistiems plaukams. Tinka tiems, kurie dažnai tiesina, džiovina plaukus (pažeidžia plaukus karščiu).

  Alyvuogių aliejus plaukams – vienas seniausiai naudojamų aliejų kosmetikoje, tačiau ne taip dažnai plaukų priežiūroje. Tačiau moksliškai yra įrodyta, kad alyvuogių aliejus turi plaukus maitinantį efektą. Suteikia plaukams minkštumo, blizgesio, taip pat juos stiprina.

  Migdolų aliejus – tinka kenčiantiems nuo pleiskanų. Migdolų aliejus yra vienas iš „lengviausio“ veikimo aliejų, jame gausu antioksidantų, vitamino E, riebalų rūgščių ir baltymų, magnio, kuris padeda suaktyvinti plaukų augimą ir sumažinti jų lūžinėjimą. Kenčiantiems nuo pleiskanų, ar turint galvos odos paraudimus rekomenduojama šiuo aliejumi teptis galvos odą, norint sumažinti uždegimą, paraudimą ir pleiskanų kiekį.

  Kokosu aliejus plaukams – universalus, tinkamas visiems plaukų tipams. Aliejus suteikia sveiką plaukų išvaizdą, suteikia plaukams minkštumo, skatina plaukų augimą, išlaiko galvos odą sveiką. Jame gausu naudingų angliavandenių, vitaminų ir mineralų.


  Kaip tinkamai naudoti plaukų aliejus?

  1) Įvertinkite kokio kiekio aliejaus reikia Jūsų plaukams. Kiekiai svyruoja nuo 2 iki 5 išspaudimų, tačiau turintiems ilgesnius plaukus gali prireikti šiek tiek daugiau. Svarbų nepersistengti! Kiekis priklausi nuo plaukų ilgio, tankio ir būklės. Jei plaukai atrodo apsunkę ir riebūs, reiškia naudojama pernelyg daug aliejaus.
  2) Aliejų galima naudoti tiek ant drėgnų, tiek ant sausų plaukų. Svarbu atminti, kad skirtingai naudojant, turimas kitoks rezultatas. Tepant aliejų ant drėgnų plaukų, jie mažiau žvilga, tačiau nesivelia ir yra apsaugoti nuo karščio džiovinant. Naudojant aliejų ant sausų plaukų blizgesio koeficientas yra didesnis, geriau apsaugosite nuo lūžinėjimo, UV spindulių ir neigiamos aplinkos taršos. Specialistai rekomenduoja naudoti abiem būdais, 1-2 išspaudimus ant drėgnų plaukų, o tada užbaikite dar 1–2 išspaudimais, tolygiai paskirstydami ant sausų plaukų.
  3) Geriausia plaukų aliejus tepti rankomis. Papildomai galima iššukuoti karboninėmis šukomis, kad aliejus pasiskirstytų tolygiau.
  4) Tokius aliejus kaip Argano, rekomenduojama naudoti ant drėgnų plaukų, kaip aliejaus kauke plaukams. Naudojant ant sausų plaukų Argano aliejus gali skatinti greitesnį riebalų išsiskyrimą.
  5) Besiriebaluojantiems plaukams yra mažesnio koncentrato aliejus – plaukų serumas. Šie turi lengvesnę konsistencija, pasižymi greitesnių įsigėrimų, visiškai neapsunkina plaukų.
  Plaukų serumas, savo sudėtyje turi mažesnę aliejaus koncentracija, todėl tinka kasdieniam naudojimui.
  Kur įsigyti tinkamą aliejų plaukams?
  Pirmiausia rekomenduojama pasikonsultuoti ir įvertinti esamų plaukų būklę. Taip pat pasidomėti teigiamai įvertinais prekiniais ženklais, pavyzdžiui Argano aliejus kaina priklauso nuo gamintojo, sudėtinių komponentų, kiekio ir t.t.